Kwas glikolowy czy mlekowy 2019-11

2019-02-23 01:49:59

Kwas mlekowy 28- 32% kwas glikolowy 12- 17%. Kwas glikolowy czy mlekowy.

Kwas mlekowy posiada nieco większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, dzięki temu działa łagodniej i jest bezpieczniejszy w zastosowaniu, a jednocześnie jest równie skuteczny. Kwas możesz stosować do mleczek, toników, także dodając do kremów czy maseczek.

fotostarzenie czy. Kwas mlekowy posiada nieco większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, dzięki temu działa łagodniej i jest bezpieczniejszy w zastosowaniu, a jednocześnie jest równie skuteczny.

Wszystkie kwasy, które znajdują się w naszej ofercie, to: - kwas mlekowy 80 % ( ciecz ) - kwas glikolowy 70 % ( ciecz ) - kwas migdałowy 99 % ( kryształki ) - kwas kojowy 99 % ( kryształki ). Czy posiadasz skórę bardzo wrażliwą?

- W badaniach wykazano, że kwas mlekowy wykazuje lepsze działanie przeciwstarzeniowe, aniżeli kwas glikolowy. Kwas glikolowy i mlekowy wywołują podobne działanie na skórze, ale glikolowy trochę szybciej wywołuje efekty bo łatwiej wnika wgłąb skóry, ale też powoduje większe podrażnienia, bo jest bardziej agresywny.

W kosmetyce kwas mlekowy pod wieloma względami przewyższa popularnie stosowany kwas glikolowy. Nieprzyjemne reakcje mogą wywołać głównie AHA, ale też i każdy inny kwas w dużym stężeniu.

Po trzecie, najbardziej inwazyjny sposób do zastosowania w domu – kwas glikolowy ( ten trzeci właśnie czeka w lodówce, aż go wykorzystam). Kwas glikolowy czy mlekowy.

Do kwasów owocowych należą: kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, kwas pirogronowy, kwas migdałowy, kwas cytrynowy, kwas winylowy. Wybierz kwas : migdałowy, glikolowy, mlekowy Najpopularniejsze kwasy to kwasy AHA, takie jak migdałowy, glikolowy czy mlekowy, delikatnie złuszczają naskórek poprzez rozpuszczanie jego.

I w przeciwieństwie do kwasu glikolowego, ze względu na większą cząsteczkę nie ingeruje on głęboko w skórę, dzięki czemu może być stosowany w pielęgnacji domowej nawet w wyższych stężeniach. Może być stosowany u osób, które źle znoszą inne kwasy AHA, przede wszystkim glikolowy.

Ja już dawno nie uderzałam w kwasy z tej grupy ( tak naprawdę dedykowane dla cery trądzikowej są BHA i na tym – oraz na kwasie azelainowym się ostatnio skupiłam), ale byłam ciekawa, czy kwas glikolowy rzeczywiście pomaga w uzyskaniu równiejszej struktury skóry i wygładzeniu nierówności. Starczy go na wiele zastosowań.

Jeśli tak, musisz zrezygnować z niektórych kwasów. Kwas migdałowy, podobnie, jak kwas mlekowy posiada większą cząsteczkę kwas glikolowy, dzięki czemu działa łagodniej.

W przypadku przebarwień dobrze sprawdzi się także kwas kojowy, który rozjaśnia skórę.

/777/page_id=777 /c6d11144/616-h-x1ed3-th-x1ee7-y-x111-i-x1ec7-n-sông-ba-h-x1ea1/ /721/news.phpsubaction=showfull&id=721 /b75a9bfab/option=com_content&view=article&id=521 /505/newsid=505 /465/news.phpsubaction=showfull&id=465 /2019-03-08-161959/