Czarna linia na paznokciu 2019-10

2019-02-03 09:36:10

Piszę ponieważ pragnął bym zasięgnąć rady i opinii kogoś obeznanego z tematem opisanym w tytule. Witam serdecznie wszystkich lekarzy.

Mam problem z paznokciami a mianowicie co jakiś czas robią mi się takie małe kreseczki czarne pod paznokciami. Inną przyczyną czarnych linii na czarna paznokciach jest krwotok z rozszczepu, który występuje, gdy naczynia krwionośne pod paznokciem są uszkodzone, często z powodu urazów, takich jak uderzenia.

Nie ma powodu, by martwić się małymi czarnymi czy też ciemnobrązowymi plamkami na płytce paznokcia, które wędrują wraz z kierunkiem wzrost paznocia, by w końcu zniknąć – to minikrwiaki powstałe w wyniku urazu. Hej dzisiaj odrysowując swoją prawą stopę aby potem ją zmierzyć zauważyłam na dużym palcu małą krótką czarną kreskę nigdy takiej nie miałam co to może znaczyć?

Witajcie, od pewnego czasu zauważyłam na moich paznokciach u rąk dziwne czarne pionowe kreski, przesuwają się razem ze wzrostem paznokcia, ale ciągle tworzą się nowe, takie jak na zdjęciu poniżej. Czarna linia na paznokciu.

Diagnozy Jaka jest przyczyna czarnej linii na paznokciu zdiagnozowano? Czarna linia na paznokciu.

Bardziej poważnie, czarna linia lub linie na paznokciach mogą wskazywać na obecność czerniaka, niebezpiecznej postaci raka skóry. Od niedawna na palcu wskazującym lewej dłoni pojawiła mi się opisana w tytule ciemna krótka kreska na paznokciu.

Skontaktuj się z lekarzem, jeśli jesteś pewien, że czarna linia na twoim paznokciu nie była spowodowana urazem. Ostatnio zaczęła mnie linia denerwować czarna kreska na paznokciu, której długość jest prawie do połowy paznokcia, natomiast kiedyś była znacznie krótsza.

Wyczytałem, że to może być czerniak. Przede wszystkim na zmiany w ich kolorze, ale też w zmiany w kształcie i strukturze płytki paznokciowej.

Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości, warto skonsultować je z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który zdecyduje o tym, czy zmiany są poważne, czy też wynikają z naszych zaniedbań – czy to pielęgnacyjnych, czy dietetycznych. Czarna pionowa kreska na paznokciu?

Inną przyczyną czarnych linii na paznokciach jest krwotok z rozszczepu, który występuje, gdy naczynia krwionośne pod paznokciem są uszkodzone, często z powodu urazów, takich jak uderzenia. Jeśli uraz spowodował inne schorzenie lub nie wydaje się, że leczy się sam po kilku tygodniach, powinieneś skontaktować się z lekarzem.

Czarna linia na kciuku od 3 lat Witam wszystkich forumowiczów! Od jakiegoś czasu pojawiają mi się na paznokciach czarne paski, chodzi mi o paznokcie na dłoniach, na stopach tego nie zaobserwowałem.

Gość: 45: 16 Witam wszystkich użytkowników forum. na poczatek przepraszam, ze na ogólnym forum ale nie mogłam znaleźć wątku.

/47e9c9eb2/newsid=911 /453/page_id=453 /2019-03-17-164035/ /4e9951f3d611/1039/ /1049/2019-04-06-065516-princess-and-the-frog-movie-songs/ /newsid=144 /144a13f1/page_id=622