Kwas glikolowy opalanie 2019-08

2019-02-03 02:29:56

Kwas migdałowy to kwas AHA otrzymywany z migdałów. W stężeniach do 15% kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie opalanie złuszczające na powierzchniową warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów.

Zabieg polega na nałożeniu kwasu ( bezpieczne stężenie to 20- 40% ) bezpośrednio na twarz. Należy zmyć go po około 8 minutach lub kiedy zaczyna piec i swędzieć na tyle, że nie możemy dłużej wytrzymać, zdarzyło mi się zmyć go i po 5 minutach.

Obecnie nie mam już problemu tylko staram się nie myć twarzy wodą ( plyny opalanie micelarne, toniki), łykam suplemet Acnex i raz na jakiś czas stosuję kwas migałowy lub salicylowy. Męczyłam się z krostami ponad rok.

Kwas glikolowy opalanie. Znikały same, wyskakiwały kolejne.

Doskonale ściera martwy naskórek. Kwas glikolowy stosuję w stężeniach 50% i jest ok, nie sądziłam że kosmetyk bez recepty jest w stanie coś takiego mi zrobić.

Kwas glikolowy o stężeniu 70% dostałam do przetestowania od sklepu Setare. Kwas glikolowy opalanie.

W stężeniach do 15% kwas glikolowy ma bardzo efektywne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów. Bardzo się z tego ucieszyłam ponieważ na twarzy mam ślady po trądziku i chciałam je usunąć dzięki temu kwasowi.

W czasie stosowania preparatów zawierających kwasy AHA, kwas glikolowy, kwas mlekowy należy bezwzględnie unikać eksponowania skóry na promieniowanie UV - opalanie, solarium. Moja skóra po użyciu peelingu jest delikatna, wygładzona.

Moja opinia: Bardzo dobry gruboziarnisty peeling. Walczylam z trądzikiem dobre 15 lat, hormonami, Tetralysalem, kremami, żelami.

Kwas glikolowy stosowany jest w stężeniach od 5% do 70%.